ZMĚNA - Novoroční předsevzetí /cíle

09.01.2022

Vítám Vás ve zbrusu Novém roce 2022. Jak už všichni víme s nastávajícím Novým rokem přichází plno nových předsevzetí a cílů, které si chceme splnit. Každý začátek Nového roku je pro nás určitým restartem. Máme v sobě pocit naděje, odvahy, pocit, že něco nového začíná nebo přichází. Ta prvotní emoce je skvělá, motivující nakopává nás k činům. Naopak samotná realizace našich předsevzetí a cílů častokrát však brzy a rychle vymizí. Proč tomu tak je?

Cíle, které si stanovíme nás většinou nutí něco v životě přehodnotit a změnit. Už delší dobu pozoruji, že mnoho lidí se slova ZMĚNA bojí. Je to pro ně něco nového, nepohodlného, něco, co ještě neznají a neví, co od toho mohou čekat. Je to výstup z jejich komfortní zóny, ze stereotypu, z toho, na co jsou zvyklí, z jistoty, kterou mají. Změna pro nás často představuje ztrátu něčeho, co už nikdy nezískáme zpět. Ale otázkou k zamyšlení je, co když s každou změnou přijde něco ještě lepšího?

Zkusme si definovat slovo ZMĚNA z trošku jiného úhlu. Změnu také můžeme vnímat, jako posun k něčemu lepšímu, k něčemu novému. Díky změně čehokoliv, ať už je to změna chování, stravovacích návyků, změna péče o sebe o své tělo, pleť, můžeme uvidět záblesk proměny našeho lepšího JÁ. Díky změně můžeme získat pocit naplnění, uspokojení nebo třeba ocenění.

Kdy v životě opravdu přichází změna?

Změna nastane, když se něco nového naučíš a přijmeš nové věci, nové informace, a to převážně sama o sobě, které jsi ochotná přijmout. Změna nepřijde, když se budeš držet svých starých přesvědčení. Jinými slovy řečeno- opravdová změna může nastat ve chvíli, kdy se sami přijmeme takové, jaké jsme. V ten okamžik máme moc opravdu něco změnit.

Proces změny je cesta. Netrvá jen jeden den nebo měsíc, někdy trvá i roky. Důležitá je vytrvalost a správné každodenní návyky. Vím, že určitě spousta z Vás zápasí s vytrvalostí a s tím, k něčemu se donutit. Dám vám pár tipů, které by Vám mohly pomoci přestat tyto otázky řešit a pokračovat v jízdě.

  • Vzpomeňte si na to, proč to děláte? Co bylo tím důvodem začít?
  • Představte si, jak bude vypadat výsledek Vašeho cíle. Kde budete, jak se u toho budete cítit, jak budete vypadat? Co budete mít na sobě? S kým tam budete?
  • Namotivujte se a řekněte si, co na oplátku za splnění cíle, předsevzetí dostanete? Může to být něco, co už si dlouho přejete, co si už dlouho chcete koupit. =)

Přeji Vám hodně silné vůle a vytrvalosti ke splnění Vašich předsevzetí a cílů pro letošní rok. Ať už jsou Vaše cíle jakékoliv, nezapomeňte na to, že skutečná krása vychází zevnitř. ♥♥